Arsenal Londyn – klub z tradycją

farewell-highbury-0013_lKanonierzy to przydomek klubu z północnego Londynu, czyli Arsenal Football Club. Ich tradycyjne barwy to czerwień i biel. W ciągu historii zmieniały się odcienie jednak ciągle barwy pozostawały te same. Inaczej było ze stadionem. Pierwszym stadionem na którym zespół rozgrywał mecze było boisko, które znajdowało się na Woolwich, w południowo-wschodnim Londynie.W 1913 roku Kanonierzy przenieśli się na Arsenal Stadium w Highbury. Stadion ten służył klubowi, aż do 2006 roku, kiedy to Klub przeniósł się na Emirates Stadium położony w Holloway.

Ten angielski klub piłkarski jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów z Wysp Brytyjskich. Aktualnie w swoim dorobku mają 13 mistrzostw kraju, 10-krotnie sięgali po Puchar Anglii. Ciekawostką jest także to że od od 1919 roku Kanonierzy utrzymują się w Premier League, czyli w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii.Arsenal Stadium w Highbury

Klub który powstał w 1886 roku jako pierwszy z południa Anglii zagrał w Football League. Miało to miejsce w 1893 roku. Przed wojną, w latach trzydziestych Arsenal zdobył pięć razy mistrzostwo kraju oraz dwa razy sięgną po Puchar Anglii. Później było trochę gorzej. Dopiero po wojnie w sezonie 1970/1971 klub sięgną po dublet. W ostatnich 20 latach zdobyli Puchar Anglii, a także czterokrotnie wygrali rozgrywki Premiership. Na arenie międzynarodowej jednym z większych osiągnięć było dotarcie do finału Ligi mistrzów w sezonie 2005/2006. Tam jednak nie dali rady w pojedynku z FC Barceloną.

spacer